2012. február 28., kedd
Belsőség
Nem a pacal volt köztünk a valódi összetartó erő, hanem a vér. A vér, a hasonló genetikai állomány,
talán az eredményezte közös gasztronómiai érdeklődésünket és pacalrajongásukat.
Amikor megtudtam hogy haldoklik, tudat alatti tiszteletadással főztem egy adag pacalpörköltöt.
Ő ilyesmit már nem ehetett, gyomra önmagát és az egész testet emésztette,
meghagyva egy hosszú sovány csontvázat. Nem
akarok még meghalni, de sajnos a kártya mást mutat – mondta utolsó
telefonbeszélgetésünkkor. Olyan rossz a
hangod, mondta nekem, pedig az ő hangja volt már elhaló, gyenge, a magaméról
azt hazudtam, hogy náthás vagyok és a vonal is rossz.
Klasszikus vendéglátós volt, még
a nagyoktól tanulta a szakmát abban az időben, amikor a vendéglátás nem a
kiöregedett sportolók és gyorsan meggazdagodni vágyók terepe volt. Amikor
először mentem e területre dolgozni, megosztotta velem a filozófiáját: "A vendég, azzal hogy hozzánk jön be
enni vagy szállást kérni, hatalmas bizalmat előlegez meg. Először ezt kell
meghálálni, azután jön csak az üzlet, hogy megpróbálunk neki szolgáltatásokat
eladni, úgy, hogy legközelebb is bennünket válasszon." Megjegyeztem, pedig
csak egyszerű nyári diákmunkás voltam, a mosogató és a húselőkészítő környékén
nem találkoztam vendégekkel. De a tanítást később alkalmaztam és vendégként is
elvárom. Ezt várom.
Pacalos tanítása pedig ez volt: "alaposan mosd ki, készítsd elő, több
zsírt tegyél alá mint a sima pörkölthöz; jó ha füstölt szalonna is van az
alapban; kiváló minőségű paprika is kell; ne sajnáld az időt és ne engedd fel
túlságosan! És persze a csípős paprikát se felejtsd ki!"– kacsintott
hozzá.
Ő kínált először parenyicával, csigával,
dijoni mustárral. Ő mutatta meg a bélszín sütési fokozatait. A karácsonyi
üdvözlés utáni második mondata mindig az ünnepi menüről szólt. Halászléje
mesteri volt, ezt felesége sós túrós lepényével ettük. Gyümölcseit és mézét
örömmel, borát csak udvariasságból fogadtam el, de tőle tudom, hogy főzni is
csak jó borral szabad. Gyerekkoromban, egy éttermi ünnepségen elintézte, hogy
az utált köretek helyett csak változatos húsok kerüljenek tányéromra.
Ballagásomra elegáns italt hozott, megszentelve ezzel a felnőtté válást. Életem
legfontosabb pohárköszöntőjében a családtagok között szétosztott almagerezdek jelképéről
beszélt. És többször a lelkemre kötötte: pacalt csak biztos helyen érdemes
enni, például nála. Egyszer kánikulában is azzal várt bennünket, bár a meleg miatt
inkább ízletes "aratókörtéjét" eszegettük, de a dobozomat telemerte
mikor eljöttünk.
Tehát a pacalt alaposan
megtisztítom, megmosom ecetes-citromos vízben, ha előkészítetten veszem, akkor
is legalább kétszer megabálom. Pörköltalapot készítek, több szalonnás zsírt teszek
alá, a folyadékot folyamatosan pótolom. A paprika minőségére odafigyelek és
teszek bele egy darab csípőset is, de nem felejtem ki a babérlevelet, sót,
borsot, zúzott fokhagymát sem, lecsószezonban a paradicsomot, paprikát. Amikor
elkészül, eszem belőle egy adagot, aztán a többit kis dobozokban lefagyasztom.
Csak úgy, magamnak.
Címkék:
belsőségek
2012. február 19., vasárnap
Tábori hegyi pisztráng – VKF! 47.
![]() |
| Tisztítószerek |
XXI. századi kegyetlen büntetési módozat a gasztroblogger sítáborba száműzése. Egy hét sütés-főzés nélkül! – szól az ítélet. Aztán a kegyelmi kérvény után enyhítés következik: legyen inkább tábori konyha 1700 méteren, de bolt és zöldséges nélkül.
Mit visz magával a száműzött ilyenkor? Íme a lista:
A hegyen, az ingázó falusi hentes kicsinyke boltja is megtalálható, hetente 3x2 órás nyitva tartással, házi húskészítményekkel, érlelt sonkákkal, friss kenyérrel. Száműzöttünk hamar megtapasztalja, hogy a liptói alapra épített magyar körözöttje úgy simul az alpesi rozskenyérre, mint zerge szarvára a hópihe! És ha süt mellé egy szeletet a hegyi sonkából, az nem köpködi tele a főzőlapot vízbuborékban oldott adalékanyagokkal. De a legjobb minél hamarabb hazautazni, és folytatni a tengerszinthez közeli konyhai sportot.
Mit visz magával a száműzött ilyenkor? Íme a lista:
- sífelszerelés
- serpenyő
- palacsintasütő
- kemping kézi habverő
- általános szakácskés
- fakanál
- bornyitó
- lekvár-válogatás a kamrából
- forraltbor-fűszerek, só, borsőrlő, fűszerpaprika, kömény, szerecsendió
- hagyma, fokhagyma, kolbász, szalonna, tojás, bor – itthonról, minden más onnan
- fényképezőgép
A hegyen, az ingázó falusi hentes kicsinyke boltja is megtalálható, hetente 3x2 órás nyitva tartással, házi húskészítményekkel, érlelt sonkákkal, friss kenyérrel. Száműzöttünk hamar megtapasztalja, hogy a liptói alapra épített magyar körözöttje úgy simul az alpesi rozskenyérre, mint zerge szarvára a hópihe! És ha süt mellé egy szeletet a hegyi sonkából, az nem köpködi tele a főzőlapot vízbuborékban oldott adalékanyagokkal. De a legjobb minél hamarabb hazautazni, és folytatni a tengerszinthez közeli konyhai sportot.
Tábori hegyi pisztráng
A halat az első utunkba akadó boltban vettem. Besóztam és állni hagytam. Krumplit nagyon vékony karikára vágtam, vöröshagymát kicsit vastagabb karikára és két édeskömény gumót is felszeleteltem. Utóbbit kevés vajon kicsit átforgattam 1-2 percig, hogy enyhén megfonnyadjon. A fóliát duplán hajtva téglalappá formáztam, enyhén beolajoztam és ráterítettem a megsózott zöldségeket, arra pedig ráfektettem a halat. (A hal bendőjébe vékonyra szelt fokhagymát is tehetünk, tetejére zöld fűszereket.) Olajjal megkentem a halat, egy maradék paprikát csíkokra vágva rátettem a törzsére, a fóliát behajtogattam, hogy ne túl szoros csomagokat kapjak. Sütőben 190º-on kb. 40 perc alatt megpárolódott. Szabadban parázson és grillen is megsüthető!
Címkék:
halak,
szabadtűzön,
zöldségek
2012. február 14., kedd
Paradicsomos zelleres tintahalragu?...
Megtehetem-e hogy valamit két és
fél napon át szenvedélyesen kanalazok befelé, és hírét sem osztom meg a
hallgatósággal? Hogy nem kürtölöm szét a netes térben, mily remek ételt alkottam?
Hogy nem vallom be, nem tartogattam tovább azt a zacskó fagyasztott tintahalat,
hanem úgy döntöttem, ennyi nekem is jár a nagy hidegben? Azt sem meséljem el,
hogy amikor a kosárba tettem a gigantikus szárzellert, már akkor tudtam, felét
a halak istenének áldozom, másik felét a rizottóénak? Elhiszik nekem, hogy át
sem gondoltam mit miért teszek, csak úgy jött a kezemből a recept? Dicsekedjek
el azzal, hogy milyen rendes voltam, mert a téliesített kóbor macskánknak is
juttattam a tintahal leeső részeiből és nem kellett neki magyarázni, hogy mi ez?
Hogy milyen klassz dolog, amikor a hosszúkásra vágott és kukoricalisztbe
forgatott hal felpöndörödik a forró olajban? És azt is tartsam magamban, hogy a
zeller kevés olívaolajon párolódott és hamar összemelegedett az egészparadicsom
konzervvel, a fokhagymával és némi fűszerrel? Nem fognak haragudni az olvasók,
hogy magam sem tudom miért hajítottam bele a raguba a megsült tintahalakat,
amikről részben leázott a kukoricakabát és remekül besűrítette a mártást? És
hogy már csak egy percig hagytam rottyanni, mert féltem hogy megkeményedik, de
bíztam a paradicsom savasságában hogy legfeljebb majd az besegít ha mégis baj
történne? Nem lenne mégis jobb, ha az egész blogvilág átérezné, hogy mekkora
találmány a felkunkorodó tintahaltest, mert kagylóként magában tartja a
mártást, benne a darabos paradicsommal és a szárzellerrel? Vajon együtt fognak
érezni velem, ha megosztom az elkeseredésemet, amiért nem találtam a kamrában
fekete olajbogyót, pedig annyira kiáltott utána az étel? Csigázzam fel a
halevők amúgy is egészségesebb agyát azzal, hogy képzeljék el a zelleres hal
ízt és a hal ízű paradicsomot, együtt? Érdemes-e ismét győzködnöm a kétkedőket
hogy a tintahalnak, kalmárnak igenis kiváló íze van, vagy hagyjam őket a
tudatlanságban a radírgumis poénjukkal egyetemben?
És bevalljam azt, hogy milyen
hiba volt a képen látható főtt krumplit mellé tenni, mert másnap amikor
rusztikus ropogós bagettel ettem, az sokkal nagyobb királyság volt? Elhiszik
nekem, hogy volt egy két és feledik nap is, amit már alig bírtam kivárni?
2012. február 3., péntek
A gubó szövetsége
Az egyik köztudomású tévedés szerint a barátság a felekben fellehető közös vonásokon nyugszik. Van, hogy éppenséggel az ellentéteken. Itt van pl. Barát 1. – kinek neve melletti sorszám semmiféle minőségi megkülönböztetést nem üzen, csupán az olvasó tájékozódását segíti a történetben – szóval Barát 1. pl. utálja a mákot, míg Barát 2. és Barát 3. szereti. Sőt, Barát 3. valósággal rajong a mákonyos ételekért, e tény a másik két barátban időnként nem kis aggodalmat kelt, mit lehet tudni ebben a mai függőséges világban…
Egyébként Barát 2. és Barát 3. a sütés-főzést kényszerű tevékenységként kezeli, de szerencséjükre ott van nekik Barát 1., aki meg teljességgel bele van habarodva ebbe. Árnyalódik a kép azzal, hogy Barát 2.- höz két kiskorú is tartozik, akik szintén odavannak a mákért, de annál is jobban a kakaós csigáért. Barát 1. következésképpen köteles a rendszeres kakaós csigák mellett a mákos fronton is teljesíteni, ennek kellemetlen velejárója, hogy sütés közben meg kell kóstolnia a máktölteléket, ami igencsak nehezére esik, de azért van a barátsági érzelem, hogy az ilyen helyzeteken átsegítse az embert. Egyébként az ő kedvenc édessége a sós, ezt az ellentétet is fel kell dolgoznia a másik két barátnak, valahányszor beülnek hármasban egy cukrászdába.
Legutóbb Barát 1. helyes kis linzerkosárkákkal készült a találkozóra, amelyekbe mákos tölteléket tett, ami darált-cukrozott mákból és meggylekvárból állt. Az összetevőket addig kevergette, míg úgy nem döntött, ez pont jó lesz: nem folyik ki majd sütés közben, de fogtörően kemény sem lesz. A fogyasztás utáni mákmintázat nem számít, régi barátok között az őszinte pöttyös mosoly nem probléma.
A kosárkák 24-lyukú muffin sütőben készültek (a mélyedések átmérője 4 cm), és biztos ami biztos, a töltelék tetejére egy-egy kis szívecske is került, újra megpecsételve a barátságot.
A kosárkák 24-lyukú muffin sütőben készültek (a mélyedések átmérője 4 cm), és biztos ami biztos, a töltelék tetejére egy-egy kis szívecske is került, újra megpecsételve a barátságot.
Mákos-meggyes kosárkák
40 dkg lisztet összekevertem 10 dkg porcukorral és csipet sóval, elmorzsoltam benne 20 dkg vajat és 8 dkg zsírt, majd 2 tojás sárgájával összegyúrtam. Ha nem ment volna, tettem volna bele egy kis hideg vizet is, de ment. A tésztát hagytam pihenni a hűtőben 2 órán át.
Cukrozott-darált mákot összekevertem néhány kanál meggylekvárral, a sütőt bekapcsoltam 190 fokra.
A tésztát kinyújtottam kb. 3 mm vékonyra, virág alakú kerek szaggatóval kiszaggattam és a formába tettem, kicsit megnyomkodtam. (Ha a formánk nem tapadásmentes, vajazzuk ki előtte!) Belekanalaztam egy-egy teáskanál tölteléket, a tetejére kis szív alakú tésztát helyeztem, kicsit bele is nyomtam. (Számítani kell a tészta és a töltelék megdagadására!) Halvány aranybarnára megsütöttem. Amikor langyosra hűlt, a formából kivettem és ment bele a következő adag tészta. Meg lehet szórni porcukorral.
Egy korábbi mákos ajándék: Whisky, jég és a nagyon mákos kocka
2012. január 8., vasárnap
Aprókörkép

A karácsonyi aprósütemények
készítését, szám szerint 13 félét, már hetekkel az ünnep előtt elkezdtem. Amikor
nem volt nagyon maszatos a kezem, képeket is készítettem, íme:
A mézeskaláccsal kezdődik minden,
mert az többnapos projekt és legalább megalapozza a lakás alapillatát. Eszembe
jutott, hogy hét évvel ezelőtt, a nevezetes népszavazás napján is éppen
mézeseket sütöttem. Az utolsó pillanatban tettem le a kötényt, felkaptam egy
dzsekit, és elszaladtam szavazni. Amikor megálltam a bizottság előtt, egy
emberként hajoltak előre, nagyot szippantottak a levegőből, majd szavalókórusként
kérdezték: honnan jön ez az isteni mézeskalácsillat?! Mondtam nékik: "belőlem
árad, a ruhámból, a hajamból, a személyiségemből, elhoztam hát nektek az ünnep
üzenetét, menjetek szépen haza, süssetek, főzetek ne ilyen földi hívságokkal
foglalkozzatok, mint a politikai hatalom!" És lássatok csodát, néhány perccel
később be is zárták a szavazókört! Én pedig mézes aurámat magam után vonszolva
hazatértem, glóriámat laza mozdulattal a fogasra hajítottam és beestem az
ágyba.
Idén a karácsonyi gyümölcskenyér –
ami ilyenkor a legkeresettebb portéka a blog keresőjében – kiválóan sikerült.
Alig tudtam bemenekíteni a mélyhűtőbe, hogy majd csak akkor vegyem elő, ha
eljön az ideje. Jól sikerültségének titka ki tudja mi, talán az aszalt
gyümölcsök és a Jupiter szerencsés együttállása, a kiváló minőségű osztrák
barnarum melyben áztattam a kemény aszalványokat, vagy még inkább a
szupertitkos vanília esszenciám. Ez úgy készül, hogy veszek kimérve két dl
vodkát, egyenesen a hordóból, mondhatnám vom fass, és abba teszem a kikapart
vagy megszáradt vanília rudakat. Azok ott életre kelnek, megszínezik az
alkoholt, kiadják minden gazdagságukat, miközben vidáman dülöngélnek az
üvegben. Egyébiránt az ipari vaníliaesszenciákat mélyen megvetem, de idén
mégis vásároltam egy nagy zacskónyi vanillincukrot a kaposvári I. Magyar Cukor Manufaktúra kiadásában.
Őket azért csípem, mert tavaly mikulás alakú süvegcukorral örvendezettek meg a
bolti polcon és ezzel végérvényesen a szívembe zártam őket.
Készítettem csoki korongokat is
Piszke receptje alapján. Az étcsokisra kandírozott gyömbért és mandulát, a
fehércsokisra aszalt epret és apróra vágott pisztáciát szórtam. Ez egy napig
sem áll el, ha el nem dugjuk titkos helyre.
A balatonakali mandulából kb. 10
dkg-ot ledarálva belesütöttem a linzerbe. Ettől és a beléje gyúrt zsírtól olyan
omlós lett, hogy óvatosan kellett megfogni a sütiket, amikor megtöltöttem őket a
ribizli lekvárral, vagy málnával.
(40 dkg liszt, 10 dkg mandula, 15-20
dkg vaj, 8-10 dkg zsír, 10 dkg porcukor, egy tojás sárgája, só)
Mogyorós linzerhópihét is
sütöttem, azt nem töltöttem meg semmivel, így jobban élvezhető a mogyoró
aromája.
A mákos linzertészta nem maradhat
el, általában kiflivé formázom, de lekvárral összeragasztva is nagyon finom. A
kifliket félig csokiba mártom és megszórom díszcukorral. (40 dkg liszt, 15 dkg darált
mák, 12 dkg porcukor, 32 dkg vaj, 1 tojás, só. Lehet beleszórni kevés fahéjat,
vanília esszenciát.)
*
Az Aldiban finom és puha
marcipánmasszát árultak, amit egy régi szakácskönyv receptje alapján összegyúrtam aprított
dióval és 3 cl Maraschino likőrrel. Ezután kinyújtottam, kockára vágtam és
csokoládéba mártottam. A tetejét kidíszítettem. Elég ütős lett. Volt aki azt
mondta: csodálatosan köhögtetős.
A habcsókkészítés a legfelemelőbb
az ünnepi készülődésben! Idén ezt tudományos szintre emeltem: még májusban találkoztam a Gerbeaud cukrászával, akit kifaggattam, hogy nagy baj-e, hogy én
nem gőz fölött verem fel a tojáshabot, hanem csak simán? Azt mondta, nem baj,
maradjak csak a jól bevált módszernél, de ha jót akarok, a sütőlapokat
forrósítsam fel, mert akkor a kinyomott hab azonnal elkezd alulról szilárdulni.
Így jártam el, és nagyon jó érzés, hogy Gerbeaud szaktanácsadókat engedtem be
az egyszerű kis konyhámba! Azóta, ahányszor csak belépek, mindjárt olyan
szakszerűségi érzés vesz körül!
A mákos-gyömbéres kuglófot a
Stahl Téli édességek magazinból vettem. Amikor kihűlt, fehér csokival vontam be,
koktélcseresznyével és pisztáciával díszítettem. Kandírozott gyömbért a keleti
fűszereket árusító boltokban lehet kapni.
(15 dkg vaj, 2 dl tejföl, 20 dkg
cukor, 3 tojás, vanília esszencia, 25 dkg rétesliszt, 1 csomag sütőpor, só, 5
ek. darálatlan mák, 12 dkg apróra vágott kandírozott gyömbér)
*
A bejgli sima ügy volt, 1 kg
lisztből készült és szigorúan Pelle Józsefné könyvéből. Pedig általában Horváth
Ilona drukker vagyok. Pelle Józsefné azt tanácsolja, hogy az összetekert
bejglit először meleg, majd hideg helyen kelesszük, pihentessük és úgy menjen
az előmelegített sütőbe. Egész tojással szoktam megkenegetni és egy régi tanács
szerint egyszer hosszanti, másszor kereszt irányba, ez elősegíti a márványosság
képződését.
A szilveszteri malacokat hagyományos sós kalácstésztából formáztam, és a szilveszteri asztalra tettem. Ez volt a 13+1.
2011. december 28., szerda
Aranydurbincs mángolddal és certifikéttel
Jó sorsom úgy hozta, hogy tavaly
és idén is eredeti horvát aranydurbincsot tehettem a karácsonyi asztalra. A
tavalyit az Intersparban, az ideit a budaörsi halpiacon szereztem be. Itt
egyébként finom forralt borral kínáltak amíg nézelődtem, ezt a szokást kéretik
bevezetni valamennyi kereskedelmi egységben!
A halak, amint kitekertem őket a
csomagolásból, azonnal felmutatták horvát útlevelüket, azaz az állkapcsuk alá
rögzített bilétát. Ezt leszereltem róluk, amikor az udvaron pucoltam őket, az
utcai járókelők és a settenkedő macskaállatok érdeklődésétől övezve.
Felhasználás előtt finom besóztam a halakat a Pag szigetéről származó tengeri sóval,
amelyet a konyhaszekrény hátsó traktusában dugdosok, és csak a kiemelt
(certifikétes) ételekhez veszem elő, ilyen a balatonakali pirított sózott mandulám
is. Aztán annyira belelendültem, hogy eszembe jutott, van egy dalmát fűszerkeverékem, abból a hasukba szórtam egy keveset és meglocsoltam őket citromlével. Sütés előtt leitattam róluk a nedvességet és
betettem őket a sütőbe, a légkeveréses + grillező funkció égisze alá. Közben
tört fokhagymás olívaolajjal kenegettem őket.
De még fokoztam a tengeri
hangulatot: a garázstetős mángold is előkerült a fagyasztóból, azt is
átforgattam a fokhagymás olajban és már csak egy kis petrezselyem-mártás volt
hátra. Mindezeket sáfrányos rizzsel tálaltam. Nem maradt egy morzsa sem az
ünnepi asztalon, csak a halak csontváza, biléta nélkül, természetesen.
2011. december 17., szombat
Mézes GYIK
Ilyenkor, az alaplé-főzés, a diópucolás, mákdarálás és az
aprósütemény sütés időszakában sokan keresnek meg azzal, hogy adjak nekik
valamilyen mézeskalács receptet. Odaadom, ők pedig általában nem sütik meg, a
következő évben ugyanúgy elkérik, és minden alkalommal felteszik az alapvető
kérdést, hogy "na és mire kell vigyázni?".
Most megválaszolom a leggyakoribb
GYIK-ot, azaz a Gyakran Ismételt Kérdést. Hátha egyszer mégis megsütik.
Csak arra kell vigyázni,
- hogy a sütés előtt döntsük el, puha vagy kemény mézest szeretnénk-e. A puhában több a vaj és a szódabikarbóna.
- hogy őszintén gondoljuk át, van-e megfelelő állóképességünk és logisztikai képességünk a kivitelezéshez
- hogy legalább fél napig pihentessük az összegyúrt tésztát
- hogy a sütő ne legyen forró, mert hamar megég a tészta, de mérsékelt meleg se legyen, mert akkor meg ráér dagadozni
- hogy folyamatosan járőrözzünk a sütő ablaka előtt, ha van, ha nincs, vágassunk rá, mert fontos, hogy amint kap egy kis piros színt a sütemény, azonnal ki kell kapni
- hogy a tojás sárgáját, amellyel megkenjük a kiszaggatott sütit, jól keverjük el, vagy akár le is szűrhetjük, mert akkor nem lesz fehérjecsomó benne, ami ráragad az ecsetre és csúnyán rásülhet a tésztára
- hogy mielőtt betoljuk a sütőbe, fúrjunk lyukat a mézesekre
- hogy amikor kivesszük és már nem forró, de még nem is merev hideg, ismét fúrjuk át a sütés előtti lyukat
- hogy mielőtt nekifogunk a díszítésnek, vegyünk be egy nyugtatót
- hogy higgyük el, tényleg elég egy tojásfehérje a díszítéshez
- hogy számítsunk arra, hogy egy rakás cukrot felvesz a fehér máz
- hogy a porcukrot érdemes legalább kétszer átszitálni, mert ha csak egy kristály eltömíti az írókalyukat, szükségessé válhat még egy nyugtató
- hogy ne gyógyszerezzük tovább magunkat, amikor a már betöltött mázról kiderül hogy mégsem jó, túl sűrű vagy túl híg, és ki kell nyomni az egészet és még keverni hozzá cukrot vagy fehérjét
- hogy ne higgyünk azoknak, akik mást is tesznek a mázba, én tettem tavaly keményítőt és fájdalmasan porladt le a sütikről
- hogy ha a népművészet mesterei vagyunk és bámészkodók előtt írókázunk egy rendezvényen, dugulás esetén ne vegyük a szánkba az írókát és ne szopjunk belőle egy nagyot, mert ettől minden jó érzésű vásárlónak felfordul a gyomra
- hogy számítsunk arra, több esténk is rámegy majd a felszalagozásra
- hogy ha az elkészült mézeseket párás helyen hagyjuk, megpuhulnak
- hogy ezekben a napokban többet fordítsunk hát-, derék- és nyaktornára, mert az aprósütemény-készítés a vázizomzat legnagyobb ellensége
De leginkább arra kell vigyázni,
hogy ha valaki elkezdi ezt a hobbit, akkor ez igazi szenvedéllyé válik, egész
évben epedve lesi az advent eljövetelét, hogy végre nekieshessen a gyúrásnak, nyújtásnak,
szaggatásnak, sütésnek, díszítésnek, szalagozásnak. Aki egyszer elkezdi, az
végérvényesen beleragad ebbe az édes mámoros tevékenységbe.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
















